Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.
Dowiedz się wiecej
Warsztat „Zdrowy oddech” – metoda Butejki
 Warsztat „Zdrowy oddech” – metoda Butejki

Odkryj korzyści płynące ze zdrowego oddychania – dla optymalnego samopoczucia dzięki Metodzie Butejki. Metoda Butejki, opracowana w latach 50. przez lekarza Konstantego Butejkę, składa się z serii ćwiczeń oddechowych i wytycznych stworzonych w celu zmniejszenia nadmiernego oddychania (znanego klinicznie jako „chroniczna hiperwentylacja”). Z biegiem czasu wiele osób nieświadomie wyrabia nawyki oddechowe, które nie są optymalne. Mogą nadmiernie oddychać lub oddychać przez usta podczas czuwania i snu. Zmienia to naturalny poziom gazów we krwi, zmniejsza dostarczanie tlenu do tkanek i narządów oraz powoduje skurcz mięśni gładkich otaczających naczynia krwionośne i drogi oddechowe.
Takie dysfunkcyjne nawyki oddechowe mogą przyczyniać się do wielu problemów zdrowotnych, w tym duszności, zimnych dłoni i stóp, uczucia paniki lub niepokoju, trudności z koncentracją, zaburzeń trawienia, złej postawy, wysokiego ciśnienia krwi i zaburzeń snu.

Metoda Butejki uczy, jak przywrócić funkcjonalne oddychanie przez nos 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, normalizując objętość wdychanego powietrza i pomagając złagodzić takie problemy zdrowotne.
Ćwiczenia można łatwo zintegrować z twoją codzienną rutyną, niezależnie od wieku, stanu zdrowia i celów.
To proste ćwiczenia oddechowe i codzienne programy treningowe pomagające poprawić stan zdrowia, poprzez:

 • redukcję lęku, stresu, gonitwy myśli, ataków paniki i traumy
 • zmniejszenie objawów astmy i zaburzeń oddechowych (w tym kaszlu, świszczącego oddechu, duszności i ucisku w klatce piersiowej)
 • redukcję zaburzeń snu (w tym chrapania, bezsenności i bezdechu sennego)
 • poprawę dysfunkcyjnych wzorców oddechowych (w tym oddychanie przez usta, nadmierne oddychanie, oddychanie górnożebrowe, częste wzdychanie i ziewanie)
 • zwiększenie sprawności fizycznej i powrót do zdrowia
  SZCZEGÓŁY warsztatu:
  1) Będą to ćwiczenia praktyczne poprzedzone krótkim wstępem teoretycznym.
  2) Kiedy – w SOBOTĘ 12.10.24, od godziny 11:00 do 13:00, zarezerwuj czas do 13:30.
  Prowadzi – Agnieszka Limberger-Bichajło, certyfikowana trenerka metody Butejki, nauczycielka jogi.
  3) Inwestycja – 120 zł
  4) Zapisy – wyślij zgłoszenie messengerem, mailem; kontakt@praktykajogi.pl, po potwierdzeniu wpłać całą kwotę na konto (29 1020 4391 0000 6202 0198 9870)
  lub blikiem (723 186 006)
  5) Ilość miejsc – 12 osób.

Ćwiczenia Butejki pomagają w:
👃 Udrożnieniu nosa: Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa, duszności, nieżytu nosa i infekcji dróg oddechowych.
🌬️ Zwiększeniu dostaw tlenku azotu: Wzmacnia obronę organizmu przed infekcjami i stanami zapalnymi.
🌙 Poprawie jakości snu: Naucz się technik wspierających oddychanie przez nos podczas snu i zmniejsz liczbę nocnych wybudzeń, chrapania i bezdechu sennego
💨 Regulacji objętości oddechowej: Zwiększ dostawy tlenu w całym organizmie, promując optymalne zdrowie i dobre samopoczucie.
🧘 Stymulacji nerwu błędnego: Aktywuj przywspółczulną reakcję autonomicznego układu nerwowego czyli „odpoczynek i trawienie”, aby uspokoić ciało i umysł, promując relaks i lepszy sen.
ZAPRASZAMY!