Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.
Dowiedz się wiecej
Warsztat jogi z Ewą Wardzałą 20-21.04.2024
 Warsztat jogi z Ewą Wardzałą 20-21.04.2024

Warsztat z Ewą Wardzałą – „Między DZIAŁANIEM a niedziałaniem. Między robieniem a BYCIEM”

O Warsztacie od Ewy

Żyjemy w pędzie. W natłoku spraw, w kalendarzu zaplanowanym na miesiąc, rok, dwa do przodu. Ledwo mieścimy sprawy w naszym 24 godzinnym dniu, tygodniu, miesiącu, sezonie.

A spraw przybywa, tłoczą się, czekają, deadline’y napierają, maile i wiele innych komunikatorów krzyczy, że to na już, a nawet na wczoraj…
Świat pędzi, gna na oślep.

Czy pracuję w korporacji, czy uczę jogi, ta gra tak samo mnie dotyczy. Istnieje kult robienia, działania, bycia aktywnym i dostępnym niemal 24 godziny na dobę. Do mnie należy wybór, czy gram w tę grę, czy nie.

Czy możemy trochę na opak czasom, w których żyjemy spowolnić? Zwrócić się ku świadomemu byciu? Kultywować niedziałanie?

Joga dostarcza nam narzędzia, by w tą stronę podążać. Ale też by znaleźć równowagę pomiędzy jednym, a drugim, gdyż oba kierunki są potrzebne.

Bez działania, ruchu, nie ma życia. Nadmiar działań powoduje, że zatracamy siebie. Balans między działaniem, a byciem jest sprawą indywidualną i zależną od momentu i celu, jaki mamy w danym momencie w życiu.

Iyengar mawiał, że bez abhyasy nie ma vairagyi, a bez tapasu – Iśvarapranidhany.

Plan warsztatu

SOBOTA
11.00 – 14.00 asany
14:00 – 17:00 przerwa na posiłek
17.00-19.00 asany

NIEDZIELA
10.00-13:00 pranayama/asany


Koszt

360 zł


Zapisy

wyślij informację messengerem lub osobiście i po potwierdzeniu wpłać ZADATEK 100 zł gotówką lub na konto szkoły 29 1020 4391 0000 6202 0198 9870
tytule przelewu: „Warsztat z Ewą”. Pozostała kwota płatna gotówką w dniu warsztatu.

W przypadku rezygnacji z warsztatu do dnia 13.04.2024 r. zadatek może zostać zwrócony, po tym terminie tylko w przypadku gdy rezygnujący znajdzie osobę na swoje miejsce lub będzie osoba z listy dodatkowej.
Warsztat dla osób praktykujących od minimum 1 roku.


Ewa Wardzała

Z wykształcenia indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka klasycznego tańca indyjskiego. Swoją praktykę weryfikuje i pogłębia regularnie odwiedzając Instytut B.K.S.Iyengara w Punie (RIMYI – Indie), gdzie również szkoli się w pracy terapeutycznej. Prowadzi kursy nauczycielskie, egzaminuje.
„Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie, jako tancerki, praca z ciałem, poprzez ciało i doświadczanie „na własnej skórze” były całkowicie naturalne – wręcz konieczne by zrozumieć.
Joga daje mi radość, wrażliwość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”


Serdecznie zapraszamy !