Co roku udaje nam się dwa razy spotykać z Ewą podczas 2 dniowych warsztatów.
W tym roku drugi raz wypada końcem listopada.
Temat warsztatu – Praktyka dla serca
PRAKTYKA DLA SERCA
Od czasów starożytnych sercu przypisywano ogromne znaczenie. Łączono je z uczuciami, a nawet uważano za siedzibę myśli i rozumu (np. przez Arystotelesa). W wielu kulturach m.in. naszej rodzimej słowiańskiej, ale również indyjskiej serce uważane było także za ostoję duszy. Dla starożytnych Egipcjan to właśnie serce, a nie mózg było siedliskiem emocji, myśli, woli i intencji. Co ciekawe, współczesna nauka pokazuje, że tkwi w tym wszystkim nawet więcej niż jedynie ziarno prawdy.
Nie ulega wątpliwości, że to organ szczególny. Jego szczególność polega na tym, że:
Warsztat jest dla osób z min 2 letnią regularną praktyką jogi, z samodzielnym wykonywaniem pozycji odwróconych (sirsasany, sarvangasany).
Plan warsztatu
SOBOTA:
11.00 – 14.00 sesja I
14:00 – 17:00 przerwa na posiłek
17.00-19.00 sesja II
NIEDZIELA:
10.00-13:00 sesja III
KOSZT: 360zł
ZAPISY
Ważne
W przypadku rezygnacji z warsztatu do dnia 15.11.2024r zadatek może zostać zwrócony, po tym terminie tylko w przypadku gdy rezygnujący znajdzie osobę na swoje miejsce lub będzie osoba z listy dodatkowej.
Gdy odwołujesz rezerwację do 3 dni przed warsztatem – wymagamy opłacenia pełnej kwoty za warsztat.
Ewa Wardzała:
Z wykształcenia indianistka, sanskrytolog, dyplomowana w Indiach tancerka klasycznego tańca indyjskiego. Swoją praktykę weryfikuje i pogłębia regularnie odwiedzając Instytut B.K.S.Iyengara w Punie (RIMYI – Indie), gdzie również szkoli się w pracy terapeutycznej. Prowadzi kursy nauczycielskie, egzaminuje.
„Moją drogę jogiczną rozpoczęła fascynacja jej filozofią. Byłam na drugim roku indianistyki i nie mogłam pojąć dlaczego ludzie, którzy przekazują mi tak niezwykłą wiedzę, sami poprzestają na teorii. Dla mnie, jako tancerki, praca z ciałem, poprzez ciało i doświadczanie „na własnej skórze” były całkowicie naturalne – wręcz konieczne by zrozumieć.
Joga daje mi radość, wrażliwość, ufność i dystans do sytuacji trudnych. Jest dla mnie narzędziem do pełniejszego, bardziej uważnego doświadczania życia.”
Serdecznie zapraszamy !