Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.
Dowiedz się wiecej
Data publikacji:13 listopada 2021
Warsztat z Nataszą Moszkowicz
 Warsztat z Nataszą Moszkowicz

Warsztat z Nataszą Moszkowicz „Elementarna równowaga”

the characteristics of anxiety is the mind detached from the body
we must sit/asanize/abode the body
so the mind is present within.
Prashant Iyengar

Dobre życie wiąże się z żywym i stabilnym przepływem prany – zasilającym krążeniem bodźców i substancji. Dbamy o nie, przykładając uwagę i staranie do równowagi między przytomnym działaniem, a regenerującym spoczynkiem i snem, do natury przetwarzania i wydalania pokarmu i treści psychicznych, oraz do świadomego zarządzania energią seksualną.

Jeśli z tych zasadniczych dla życia wymiarów wycofamy uwagę, staranie i w konsekwencji świadomość, życiowe substancje nie będą przetwarzać się w ojas – żywotną esencję zasilającą nasze osobowe istnienie, odpowiadającą za uspójnienie fizycznych, emocjonalnych i mentalnych procesów, oraz za integrację naszego środowiska wewnętrznego z zewnętrznym stanem rzeczy.
Za poczucie dobrostanu.

Ruch substancji i informacji w ciele jest pięcioraki. Może być wspierany bądź ograniczany przez dawanie ujścia, bądź powściąganie fizjologicznych odruchów, odpowiednio poprawiając (sukha), bądź degradując (dukha) jakość naszego codziennego przeżywania i doświadczania.

Jogiczną metodą regulowania pięciorakiego ruchu prany – koncentrowania, rozprowadzania i konserwowania energii życia – jest
kształcenie uważności i uzgadnianie się z prawdą naszego fizjologicznego funkcjonowania.

W tym roku zajmiemy się na warsztacie tym, co najbliższe ciału.
Co powoduje nami na poziomie biologii i do czego, w procesie „urzeczywistniania”, potrzebujemy przyłożyć uwagę. To od tego zaczyna się kształtowanie w nas postawy obserwatora czy „widza” tj. świadomości dojrzałej i rozróżniającej między rzeczywistością samą,
a utrudniającymi jej przeżywanie poruszeniami.

PLAN WARSZTATU

Sobota:
10:40 – rejestracja
11:00 – 14:00 – praktyka jogi
14:00 – 17:00 – przerwa
17:00 – 19:00 – praktyka jogi

Niedziela:
10:00 – 13:00 – praktyka jogi

DLA KOGO

Warsztat przeznaczony jest dla osób praktykujących jogę minimum 1 rok

KOSZT WARSZTATU

Koszt warsztatu wynosi 320 zł – rezerwacją jest wpłata zaliczki w wysokości 100zł (gotówką lub na konto)

ZAPISY

  1. Wyślij mail na : kontakt@praktykajogi.pl lub skontaktuj się z nami za pomocą messengera.
  2. Po potwierdzeniu miejsca wpłać zaliczkę w wysokości 100zł gotówką lub na konto: 
    29 1020 4391 0000 6202 0198 9870. W tytule przelewu prosimy wpisać „warsztat jogi Natasza”. Pozostała część kwoty płatna jest gotówką w dniu warsztatu.
  3. W przypadku rezygnacji z warsztatu do dnia 04.06.2022r zaliczka może zostać zwrócona, po tym terminie tylko w przypadku gdy rezygnujący znajdzie osobę na swoje miejsce.