Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.
Dowiedz się wiecej
Data publikacji:12 kwietnia 2021
Warsztat jogi z Nataszą Moszkowicz
 Warsztat jogi z Nataszą Moszkowicz

Kim jest Natasza Moszkowicz?

Natasza Moszkowicz jest dyplomowanym nauczycielem jogi według metody B.K.S Iyengara w stopniu Senior Intermediate® I. Praktykuje jogę od 21 lat. Poszukująca z natury. Z wykształcenia filozof i religioznawca. Z zamiłowania pisze, tłumaczy, fotografuje, inspiruje, powołuje… Współtworzy krakowski warsztat jogi, w ramach którego prowadzi Nauczycielski Program Szkoleniowy, Warsztaty tematyczne i wyprawy z jogą do Indii.
Tłumaczy organizowane w Polsce konwencje z nauczycielami o międzynarodowej renomie. Studiuje regularnie w Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (Pune, Indie) oraz pod okiem nauczycieli stopnia Advanced. Działaczka Komitetu Technicznego i egzaminator Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.


O WARSZTACIE

Tamas, rajas i sattva aspektują rzeczywistość materialną, której budulcem są ziemia, woda, ogień, powietrze i eter. Elementy te wchodzą ze sobą w stale zmieniające się relacje, dając rzeczywistości jej postrzeżeniowy wyraz. O gunach można powiedzieć, że są zasadami organizującymi zjawiska świata fizycznego prakrti. Rzeczywistość daje się doświadczać dzięki poruszeniom nacechowanym gunami oraz energią, jaka powstaje z kombinacji jej podstawowych elementów.

Wszystko co postrzegamy, postrzeganie samo, oraz narzędzia postrzegania są wyrazem tej gry. Materia naszego umysłu, przetwarzanie bodźców, przeżywanie treści umysłu, reagowanie na świat i wytwarzania relacji ze zjawiskami poza granicą naszego ciała są po prostu braniem w tej grze udziału.

Jogiczny stan bycia kojarzymy z dominacją sattvy. Z przestrzenią i światłem.

Sat to właśnie, esencja, istnienie.
Sattva to jej jasne widzenie.

YS II.41
sattva-śuddhiḥ saumanasya-ikāgry-endriyajaya-ātmadarśana yogyatvāni ca
Z praktyką uważnego oczyszczania śauca rodzi się jasność umysłu, poczucie przyjemności i dobrostanu, skupiona orientacja, opanowanie zmysłów, oraz umiejętność i sprawczość na drodze do samourzeczywistnienia.

Bhagavadgita 18.26
Wyzwolony od przywiązań, niepowodowany „ja”, posiadający moc wspierania i inspirowania, nieporuszony sukcesem, ani porażką, działający w ten sposób pełen jest sattvy.

Praktykować będziemy w perspektywie lekkości, otwartości i swobody, używając sattvy do rozpoznania punktów wyjścia do zmiany, własnych możliwości, własnych potrzeb i celów. Zdominowana tamasem fizyczność będzie nam w tej praktyce podporą, a związana z rajasem energia pomoże w procesie odsłaniania prawdy naszego istnienia.

PLAN WARSZTATU

Sobota:
9:30 – rejestracja
10:00 – 13:00 – praktyka jogi,
13:00 – 15:00 – przerwa,
15:00 – 17:00 – praktyka jogi
Niedziela:
10:00 – 13:00 – praktyka jogi

DLA KOGO?
Warsztat przeznaczony jest dla osób praktykujących jogę minimum 1 rok

KOSZT

Cena warsztatu: 300 zł

Dodatkowe informacje: w przerwie zamawiany jest posiłek wegetariański – jeśli masz ochotę zamówić z nami miej przygotowane ze sobą ok. 40 zł.

ZAPISY

  1. Wpłata zadatku 100zł na konto bankowe: 29102043910000620201989870 lub gotówką.
    UWAGA! W tytule przelewu prosimy wpisać: „warsztat jogi Natasza”
  2. Pozostała część kwoty płatna jest gotówką w dniu warsztatu.
  3. Zadatek jest zwracany do dwóch tygodni przed terminem warsztatu
  4. Rezygnacja z warsztatu dzień przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za warsztat.