Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadasz się na ich użycie.
Dowiedz się wiecej
Joga na Zanzibarze – Afryka dzika – Safari w Tanzanii
 Joga na Zanzibarze – Afryka dzika – Safari w Tanzanii

AFRYKA dzika SAFARI w TANZANII – Joga na ZANZIBARZE 10 dni
Zanzibar, raj na Ziemi, zapiera dech wonią przypraw i niebiańskimi widokami, gdzie tropikalny klimat, piękne białe plaże otoczone szmaragdowym morzem oraz fascynująca fauna i flora zapewniają niezapomniane doświadczenia egzotycznych wakacji, które na zawsze pozostaną w pamięci. A do tego niezapomniana wyprawa na 2-dniowe safari wprost na spotkanie z Wielką Piątką. I praktyka jogi z Agnieszką 🙂 gdzie tylko czas i miejsce pozwolą – wdech – wydech. Gwarantujemy, że Wasze spotkanie z AFRYKĄ będzie wyjątkowe, inne od dotychczasowych

KIEDY
14.11.2023 – 23.11.2023

CENA 1890 euro/os. ZAWIERA (przy grupie 10-cio osobowej:
● PRAKTYKA jogi z Agnieszką
● transfery lotnisko – hotel – lotnisko klimatyzowanym busem
● zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu / BUNGALOWS 3+*przy plaży, pokoje dwuosobowe, wyżywienie: śniadania
● SAFARI 3 dni – przelot wewnętrzny Zanzibar / Arusza / Zanzibar, 2 noclegi na campingu/ lodge podczas safari wyżywienie 2x dziennie, opłaty za wstęp do parków narodowych
● opiekę koordynatora w j. polskim /angielskim
● ubezpieczenie KL i NW
● składkę na TFG

CENA NIE ZAWIERA:
● przelot na trasie WAW – Zanzibar – WAW z bagażem 23kg (cena od ok. 3300zł – wymaga potwierdzenia w momencie rezerwacji)
● obowiązkowe opłaty lotniskowe
● świadczeń innych niż wymienione
● pozostałego wyżywienia
● wizy do Tanzanii: ok. 50 USD
● zwyczajowych napiwków – około 50 USD
● obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy:
26 PLN/os.
● atrakcji dla chętnych i w tym wycieczek fakultatywnych po Zanzibarze

UWAGI
*Kalkulacja dla grupy min. 10os., wszelkie rezerwacje zostaną dokonane po wpłacie zaliczki i rezerwacji biletów lotniczych Program ma charakter ramowy i może być dowolnie modyfikowany na życzenie

ZAKWATEROWANIE
BUNGALOWS / LODGE 3*+ pokoje 2-os / klimatyczne bungalowy w pobliżu plaży z miejscem na praktykę jogi – W CENIE od 1890 EUR / os

Plan podróży – PROGRAM RAMOWY
1 DZIEŃ PRZELOT NA ZANZIBAR
Wylot z Polski i przelot na Zanzibar. Tego samego dnia wylądujemy na „Wyspie Przypraw” i zameldujemy się w naszym hotelu w otoczeniu palm i oceanu o wszystkich możliwych odcieniach błękitu, turkusu, lazuru i szafiru. Dzisiaj czeka nas wprowadzenie do zajęć jogi, dzięki którym nie tylko nasze ciała, ale także dusze i umysły spędzą na Zanzibarze odprężający czas.

2 DZIEŃ JOGA I RELAKS
Dzień przeznaczymy na relaks i aklimatyzację po przylocie, na praktykę jogi oraz medytację.

3 DZIEŃ JOGA I RELAKS / OPCJA: LAS JOZANI
Joga dwa razy dziennie i wypoczynek na plaży – tego potrzebowaliśmy, prawda? I tak spędzimy ten dzień. Chyba, że…
WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Chętni mogą wykupić na dziś opcjonalną krótką wycieczkę do Jozani Forest, w którym żyją endemiczne czerwone małpy red colobus. Jedyny na wyspie park narodowy budzi skojarzenia raczej z bujną dżunglą, a spacery po kładkach wśród tropikalnych mangrowców to osobliwe doświadczenie – nasze oczy na chwilę oderwą się bowiem od widoków plaży i oceanu.

4 DZIEŃ JOGA I RELAKS / OPCJA: BLUE SAFARI
Zajęcia jogi, kąpiele w oceanie i spacery po plaży. A dla chętnych:
WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Dziś chętni mogą wziąć udział w wyprawie w morze tradycyjną łodzią typu dhaw z możliwością zobaczenia delfinów w drodze. Czeka nas postój na mierzei piaskowej, która podczas odpływu staje się lądem. Następnie zaliczymy snorkeling na rafie i przejazd na plażę. Spacer do baobabu zaprowadzi nas na
lunch przygotowany przez lokalnych kucharzy

5 DZIEŃ JOGA I RELAKS / OPCJA: Z WIZYTĄ NA FARMIE PRZYPRAW i w STONE TOWN
Praktykujemy jogę i relaksujemy się z widokiem na ocean. Dla chętnych:
WYCIECZKA FAKULTATYWNA:
Jako dzisiejszą atrakcję dla chętnych proponujemy niezapomniany tour wokół wyspy. Wycieczka dla chętnych rozpocznie się rano wizytą na farmie przypraw. Później przejazd do Stone Town i zwiedzanie miasta z przewodnikiem (dom, w którym urodził się Freddy Mercury, Targ Darajani, Perskie Łaźnie, Dom Cudów, Katedra Anglikańska, spacer klimatycznymi uliczkami i zaułkami, wizyta na targu). Następnie przejażdżka łodzią motorową na wyspę Prison Island, gdzie mieszkają żółwie przywiezione z Seszeli.

6 DZIEŃ JOGA I RELAKS – wypoczynek na plaży, kąpiele w oceanie i błogie
“nicnierobienie”

7-8-9 DZIEŃ AFRYKA dzika – SAFARI 3 dni
wczesnym rankiem transfer na lotnisko i przelot do Tanzanii, następnie przejazd do Arusza

1 DZIEŃ PARK NARODOWY JEZIORA MANYARA – NGORONGORO
Zaczynamy przygodę z afrykańskim safari! Po śniadaniu wyruszamy na obserwację setek flamingów i innych ptaków, które przylatują nad jezioro Manyara. W parku występują także lwy, słonie, żyrafy, zebry, gazele i wiele innych gatunków zwierząt. Po południu przejazd w kierunku Rezerwatu Ngorongoro.
Zakwaterowanie na campingu z widokiem na kalderę wulkaniczną Ngorongoro.

2 DZIEŃ KRATER NGORONGORO – WIOSKA MASAJÓW – ARUSZA
Zmiana scenerii i kolejne niezapomniane safari. Po wczesnym śniadaniu udamy się na obserwację zwierząt w kraterze Ngorongoro. Jest to niezwykle malowniczy teren – dość płaski, porośnięty trawą i nielicznymi
drzewami, co sprawia, że świetnie nadaje się na obserwację polujących zwierząt. Będziemy też szukać czarnego nosorożca, który żyje właśnie w tym regionie. Nosorożec wchodzi w skład słynnej Wielkiej Piątki Afryki, ale to właśnie jego najtrudniej spotkać.
OPCJA DLA CHĘTNYCH:
po południu wybierzemy się do wioski Masajów. Zajrzymy do masajskich domów, posłuchamy ich śpiewów i zobaczymy pokaz tradycyjnego tańca (koszt ok. 25 USD). Wieczorem przejazd na nocleg do Aruszy.

3 DZIEŃ ARUSZA – GORĄCE ŹRÓDŁA KIKULETWA – ZANZIBAR
Po śniadaniu udamy się na targ rzemiosła afrykańskiego w Aruszy. Następnie pojedziemy do gorących źródeł Kikuletwa – malowniczo położonej oazy otoczonej bujną roślinnością, gdzie woda utrzymuje
stałą temperaturę ok. 25 stopni. Zapewni nam to wspaniałe odprężenie po trudach safari. Po południu transfer na lotnisko i wylot na Zanzibar.

9-10 DZIEŃ POŻEGNANIE Z ZANZIBAREM – POWRÓT
Nasze ostatnie chwile na Zanzibarze – napawanie się błękitem Oceanu Indyjskiego i bielą plaży – z pewnością będą niezapomniane. Pożegnanie z Afryką. Transfer na lotnisko i wieczorem wylecimy z powrotem do Europy.
● Przylot w ten sam dzień lub dzień później.
Zaliczka na bilet lotniczy 3300 PLN


ATRAKCJE FAKULTATYWNE płatne dodatkowo:
Spacer po Parku Narodowym Jozani Forest – lesie zamieszkanym przez endemiczne małpy z rodzaju gerezanek. Koszt ok. 35 USD/os. zawiera transport do lasu Jozani, wstęp do i oprowadzanie po lesie z przewodnikiem.

Blue safari – rejs łodzią typu dhaw i snorkelling Koszt ok. 65 USD/os. zawiera: transport do miejsca rozpoczęcia rejsu, rejs łodzią typu dhaw, opiekę przewodnika i sternika, lunch na wyspie (zazwyczaj
grillowane owoce morza, w tym homary, krewetki i ośmiornice)

Wycieczka wokół wyspy oraz na Prison Island – Koszt ok. 70 USD zawiera: transport na farmę przypraw i do Stone Town, wstęp na farmę przypraw, przewodnika w Stone Town, rejs na Prison Island. Cena nie zawiera: wyżywienia i wstępu na Prison Island.

Wycieczka na wypatrywanie delfinów – Koszt ok. 60 USD/os. zawiera: poranny transfer na miejsce wycieczki, rejs w morze i opiekę wypytywacza delfinów i sternika.

DODATKOWE INFORMACJE:
Wizy Tanzania – Obywatele polscy muszą posiadać wizę wjazdową do Tanzanii. o Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych „on arrival” (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i wypełnienie wniosku online: (https://eservices.immigration.go.tz/). Sugerujemy wypełnienie aplikacji o e-wizę z wyprzedzeniem, żeby uniknąć długiej procedury na miejscu.


o Koszt wizy turystycznej to 50 USD (Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.)
o Wiza turystyczna jest ważna 90 dni.
o Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

JOGA z AGNIESZKĄ
To będą zajęcia dla każdego:-) Prowadzone są tak, aby każdy mógł zaczerpnąć dla siebie jak najwięcej, zarówno praktykujący, jak i rozpoczynający swoją przygodę z jogą. Plan zajęć może zmieniać się w zależności od planu dnia.

Zapraszamy, będzie cudownie 🙂